Theme Settings

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Reset
Rura Prosta 250 Większy widok

T-450 Rura Prosta 0,25m 300mm

rkp-300/0,25m

Nowy produkt

Wobex

72,57 zł Z podatkiem

KWASOODPORNE WKŁADY KOMINOWE T-450


1. Przeznaczenie


System wkładów kominowych T-450 służy do bezpiecznego odprowadzenia spalin na zewnątrz budynku z palenisk atmosferycznych gazowych, olejowych o maksymalnej temperaturze pracy 4500 C.
Przeznaczony jest on do wmontowania w istniejący komin ceramiczny w celu zabezpieczenia go przed działaniem kwaśnego kondensatu jaki powstaje w wyniku procesu spalania gazu, oleju opałowego oraz ekologicznych paliw stałych.


Obecnie stosowane urządzenia grzewcze charakteryzują się wysoką sprawnością, a co za tym idzie niską temperaturą spalin. Cykliczna praca urządzeń powoduje niedogrzanie kominów ceramicznych, które mając dużą masę własną nie są w stanie nagrzać się do temperatury powyżej punktu rosy. Prowadzi to do skraplania spalin na ściankach komina i tworzenia się agresywnego kondensatu niszczącego jego ściany.
Wkład ze stali kwasoodpornej - dzięki bardzo małej pojemności cieplnej - pozwala na szybkie ogrzanie się ścianek komina do temperatury powyżej punktu rosy, a tym samym właściwą (suchą) jego pracę. System składa się z gładkościennych rur i części formowanych z wysokostopowej austenicznej stali szlachetnej gat. DIN 1.4404 odpornej na działanie korozji międzykrystalicznej. Opcjonalnie możemy wykonać system z blachy nierdzewnej w gat. DIN 1.4301. Wszystkie elementy są spawane plazmowo spawem wzdłużnym. Cienkościenne rury wsadowe dzięki szybkiemu nagrzewaniu się gwarantują dużą rozciągliwość, przez co w fazie rozruchu palenisk unika się tworzenia skroplin. Straty ciepła na skutek chłodzenia źródła ciepła przy włączeniu paleniska minimalizowane są przez szybkie stygnięcie. Powoduje to zaoszczędzenie paliwa, a także obniża niekorzystny wpływ paleniska na środowisko.

2. Zastosowanie


System wkładów kominowych T-450 nadaje się więc do następujących obszarów zastosowania:


 Budownictwo mieszkaniowe
 Budownictwo przemysłowe
 Instalacje przemysłowe
 Instalacje wentylacyjne
 Instalacje odprowadzające spaliny

3. Materiał

Podstawowym materiałem używanym do produkcji wkładów kominowych jest wysokogatunkowa stal stopowa. Poszczególne elementy wykonane są z blachy kwasoodpornej gat. X2CrNiMo17-12-2, ( DIN 1.4404 ). W tablicy przedstawiono skład chemiczny stali, z której są produkowane wkłady kominowe.

Gatunek staliSkład chemiczny rury
CMnSiP maxSCrNiMo
X2CrNiMo17-12-2 ( DIN 1.4404 )≤ 0,3≤ 2,0 ≤ 1,00,045≤ 0,01516,5-18,510,0-13,02,0-2,5

Skład chemiczny wg normy PN-EN 10088-1
Stal X2CrNiMo17-12-2, (DIN 1.4404) jest odporna na korozję. Stal z której zbudowane są wkłady kominowe jest spawalna, odporna na działanie wód naturalnych, czynników atmosferycznych, pary wodnej, roztworów alkaicznych i kwasów, a tym samym na korozję.

4. Konstrukcja wkładu kominowego


Wkład kominowy wykonany jest w postaci rury. Wszystkie elementy rurowe wkładu połączone są wzdłużnie za pomocą spawania plazmowego w osłonie argonu, który wyklucza możliwość utleniania się stali, pozwala również osiągnąć bardzo dobrą szczelność i gładkość powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Poszczególne elementy wkładu kominowego posiadają na jednym z końców cylindryczne rozwalcowane końcówki (kielich), które umożliwiają ich kielichowe połączenie z drugim elementem.
Końcówkę wylotową stanowi daszek, który nie powoduje zatrzymania spalin przy wylocie i zabezpiecza komin ceramiczny przed dostawaniem się wody pochodzącej z opadów atmosferycznych.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

T-450 Rura Prosta 0,25m 300mm

T-450 Rura Prosta 0,25m 300mm