Theme Settings

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Reset
Alu-Cerfol 560 Większy widok

Alu-Cerfol 900

aluc-900

Nowy produkt

Cermas Polska

Ilość: 1mb

Średnica: do 229-286mm

Obwód: 900mm

Więcej szczegułów

60,27 zł Z podatkiem

Przeznaczone są do uszczelniania przewodów kominowych wentylacyjnych. Wkład Alu-Cerfol  ma zastosowanie we wszystkich budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i innych. Dzięki swojej budowie łatwo dopasowuje się  do najróżniejszych kształtów przewodów wentylacyjnych a po zamontowaniu wkład zapewnia całkowitą szczelność przewodu wentylacyjnego. Zastosowanie wkładu Alu-Cerfol pozwala wykorzystać w pełni przekrój komina niezależnie od jego budowy, unikając przy tym dodatkowych remontów kominów tj. rozkuć, przebić czy przemurowań . Ponadto gładka powierzchnia pozwala na polepszenie ciągu , chroni ściany przewodu wentylacyjnego przed wilgocią . Jedną z największych zalet jest możliwość zastosowania wkładów Alu-Cerfol w krzywych przewodach wentylacyjnych  oraz to że wstrząsy górnicze , pęknięcia kominów nie powodują mechanicznego uszkodzenia powłoki wkładu .

 

Budowa Alu-Cerfol :

 • folia polietylenowa
 • folia aluminiowa  pokryta topliwą folią polipropylenową
 • rozpierająca folia polietylenowa (rękaw technologiczny)

Instrukcja montażu

 1.  Montaż wkładów powinien być poprzedzony oceną stanu technicznego przewodu wentylacyjnego. Należy przewód wentylacyjny oczyścić z wszystkich zanieczyszczeń , zgrubień, wystających elementów tak by wyeliminować możliwość mechanicznego uszkodzenia rękawa. Należy dobrać wkład do odpowiedniego obwodu przewodu wentylacyjnego .
 2.  Dociąć wkład na odpowiednia długość z naddatkiem ok 1m.
 3. Włożyć wkład do odpowiednio przygotowanego przewodu kominowego w kierunku od góry do dołu (lub na odwrót) zwracając baczną uwagę aby się wewnątrz nie skręcił. (w kierunku od góry można to wykonać za pomocą obciążonej liny wprowadzonej do przewodu kominowego i przywiązanej do dolnej części wkładu ściągając w kierunku do podłączenia).
 4. Rozłożyć w podłączeniu wkład w taki sposób aby można było swobodnie włożyć końcówkę kompresora w rozpierająca folię polietylenową (rękaw technologiczny).
 5. Rozłożyć na wylocie przewodu kominowego ponad dachem wkład aby można było szczelnie zamknąć rozpierająca folię polietylenową.
 6. Po zamknięciu  rękawa technologicznego ponad dachem (ręcznie lub za pomocą opaski) można rozpocząć pompowanie powietrza za pomocą kompresora od podłączenia. Należy zwracać nieustanną uwagę na zachowanie się folii aluminiowej w podłączeniu korygując jej ułożenie.
 7. Gdy jesteśmy pewni, że wkład w podłączeniu rozkłada się równomiernie należy napompować maksymalnie rękaw technologiczny aby mieć pewność, że folia aluminiowa rozłożyła się równomiernie i maksymalnie.
 8. Po sprawdzeniu, że wkład zamontowano prawidłowo, przystąpić do obróbki (przycięcie i uszczelnienie) folii ponad dachem w taki sposób aby niemożliwe było przedostawanie się wody opadowej do wnętrza- szczelna obróbka w okolicach nasad kominowych lub bocznych wylotów przewodów kominowych.
 9. W podłączeniu równomiernie rozłożyć i uszczelnić folię zapewniając odpowiedniej głębokości wgłębienie na ewentualnie skroploną się parę lub zamontować odskraplacz.

 

Certyfikat

>

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Alu-Cerfol 900

Alu-Cerfol 900

Ilość: 1mb

Średnica: do 229-286mm

Obwód: 900mm

Ostatnio przeglądane