Theme Settings

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Reset
Alufol 60 Większy widok

Alufol 60S

alufol-60s

Nowy produkt

Inst-Kom

Alufol - niezawodny sposób na nieszczelny komin

Ilość: 1mb

Obwód: 600mm

Więcej szczegułów

75,34 zł Z podatkiem

NADMUCHIWANA WKŁADKA KOMINOWA TYPU "ALUFOL®"
Alufol chroni wnętrze przewodu kominowego przed agresywnym działaniem odprowadzanych spalin gazu ziemnego. Może mieć zastosowanie we wszystkich budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i innych niezależnie od kształtu przekroju przewodu spalinowego czy wentylacyjnego. Alufol przeznaczony jest do odprowadzenia spalin o temperaturze do 250o C. Temperatura mierzona jest w kanale odpowietrzającym na poziomie czopucha. Alufol jest gazoszczelna, wodoszczelna, chemicznie obojętna, nienasiąkliwa, odpowiednio odporna na tarcie z wyjątkiem stalowych strun i szczotek. Jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Gładka i "ciepła" powierzchnia wkładki zwiększa ciąg i zaoszczędza paliwo gazowe. Wkładka jest statycznie samonośna. Okres trwałości został określony na podstawie badań naukowych i doświadczeń na co najmniej 20 lat.

   

folia polietylenowa

2 tkanina z włókna szklanego

taśma aluminiowa kwasoodporna pokryta topliwą folią polipropylenową,
gwarantującą samowulkanizację rękawa
aluminiowego

rozpierająca folia polietylenowa

szew podłużny folii aluminiowej

Instrukcja Montażu:

Należy dokładnie wymieść i wyczyścić przewody kominowe oraz oczyścić otwory wybierające (wyciory). Dokonać ewentualnych napraw korpusu komina i zapewnić do niego dostęp na dachu, a w przypadku potrzeby ustawić rusztowanie kominowe. Należy udostępnić otwory wlotu spalin w mieszkaniach i otwory wybierające w piwnicach.

 

Montaż wkładki alufol trwa około 1 godziny i eliminuje wszelkie uciążliwe roboty budowlane związane z przebudową i remontem kominów systemem tradycyjnym. Instaluje się ją przez czapkę kominową do otworu wybierającego (wycioru), a w kanale kominowym zostaje rozłożona za pomocą sprężonego powietrza. W mieszkaniach nie powstaje zbyteczny brud, eliminuje się transport materiałów budowlanych i gruzu budowlanego. Instalowanie wkładki jest możliwe również podczas mroźnej pogody.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ostatnio przeglądane